Darujte dětem poutavou knížku

Darujte (nebo s dětmi přečtěte) strhující křesťanský bestseller, který sepsali tatínkové, kteří sepsali příběh, do kterého dali všechno, co by chtěl každý věřící táta dopřát svým dětem: dobrodružství, odvahu, přiblížení křesťanské hodnot … A tak vznikli Drakobijci: titul, který vám vřele doporučuje naše knihovnice Beata, která o něm říká:

 

Kniha slovenských autorů Marka Domese a Juraje Hajkovského je příběhem chlapce Artura, který bojuje proti zlu, tak, že se řídí radami „Poutníka“ jež ho doprovází celým příběhem. Dostává odpovědi na své otázky, jak bojovat se zlem. Zlo – sedmihlavý drak – sedm hlavních hříchů: lenost, nestřídmost, lakomství, závist, smilstvo, hněv, pýcha. Poutník dává Arturovi cenné rady a silné zbraně k boji s drakem.

„Draka nikdy nezabiješ. Můžeš nad ním vyhrávat. Možná dokonce budou období, kdy dlouho nezaútočí. Ale bude stále živý a nebezpečný. Nikdo ho nemůže zabít. Každý ale může zesílit a naučit se, jak s ním bojovat.“

Artur poslechne rady Poutníka a vydává se na dobrodružní cestu. Víc neprozradím. Jak se Arturovi dařilo v boji s drakem, se dočtete v knize.

I když je kniha určená hlavně klukům od 9 do 13 let, svého čtenáře si jistě najde i u starší generace. Knihu má dcera dostala jako dárek, čteme ji večer před spaním. Super strávený společný čas. Možnost k rozhovorům a přemýšlení. J

A co VY? Tatínci, dědečkové, vydáte se společně se svými syny a vnuky na prázdninovou cestu za dobrodružstvím? Na cestu, jak naučit své syny nepodléhat trendům dnešní doby? Jak je naučit se stát skutečnými chlapy?

Děkuji autorům za skvělou knihu. Vřele doporučuji. Kéž by takhle, srdcem, bylo napsáno ještě mnoho knih.

 

Objednat knížku s 10% slevou, můžete ZDE

Další doporučené tituly na letní čtení pro školáky:

Setkání s pastýři a také druhý díl této knihy Ztraceni v bouři

Další příběhy pro děti najdete v sekci příběhy pro děti.