Právě si prohlížíte Tip od knihovnice Beáty: nejkrásnější dárek – od Boha

Tip od knihovnice Beáty: nejkrásnější dárek – od Boha

Milí čtenáři, pravidelně Vás  budeme upozorňovat na tituly, které vycházejí a které doporučuje naše blogerka paní Beata Plášilová: profesí knihovnice a v soukromí knihomol, který má v knihách široký přehled. Přinášíme její první tip na dárek pro vaše dcery, vnučky, snachy… a to nejen ty maličké, ale i ty dospělé. Všechny jsme přece princezny našeho krále 🙂

Čtěte:


Před dvěma lety jsem hledala dárek pro svou nejstarší dceru. A našla. Mé drahé princezně jak jinak než knihu od Sheri Rose Shepherd – Milované princezně. Kniha vyšla v mém rodném jazyce  – ve slovenštině, ale to vůbec nevadí. Jsem ráda, že již za rok, vyšla i českém jazyce a můžeme ji nabídnout maminkám, slečnám….

A co na knihu říká moje dcera?

Moje maminka měla vždy cit vybrat mi dárek, který by mě potěšil, obzvlášť na knihy je expert. Bylo tomu tak i v případě knihy Milované princezně, která mě zaujala hned při rozbalení, kdy si získala můj obdiv. Na první pohled mě zaujala obálkou, grafikou a jazykem, knihu jsem dostala ve slovenské verzi (plus body navíc). Korunou pak byly jednotlivé texty uvnitř knihy.

Kniha se velmi rychle stala součástí mé knihovny i mého srdce. Vyjadřovala totiž to, čím mé srdce už nějakou dobu žilo. Listy přišly do mého života v době, kdy jsem často od blízkého člověka přijímala oslovení princezno. Často jsme nad tímto oslovením diskutovali. Pro mě to byl čas, kdy mé srdce přijímalo tu správnou výživu, uvědomění si toho, čí krev mi koluje v těle, krev samotného Krále, a proto jsem i já hodna být jeho dítětem, být jeho princeznou. Být princeznou není jen naivní touha malých holek. Je to něco tak hluboko vrytého v našich dívčích srdcích, je to pečeť našeho Krále.

Jednotlivé listy se tak postupně staly součástí mé modlitby a mnohdy se mě Bůh skrze texty dotýkal a odpovídal nebo někdy připomínal věci, na které by bylo škoda zapomenout. Nejhorší na celé knize bylo dojít na poslední list a zjistit, že další strana s listem už tam není. Ale ani to už nevadí, protože vychází pokračování – Milovanej Princovej neveste.

Vzhledem k tomu, že mám malou sestru, zatoužila jsem po vydání pro tyto malé slečny a sen se splnil. Po dvou letech i ona dostane od své maminky tuto překrásnou knihu v dětské podobě. Věřím, že se stane součástí nejen její knihovničky, ale i jejího života. Jediná, komu ještě kniha u nás doma chybí, je naše maminka.

 

 

 

Malé milované Princezně – Drahocenné dopisy od Tvého krále

Když jsem na slovenském e-shopu viděla knihu Malé milované princezně, tak jsem si říkala: „super, to bude pro mou Adrianku, jenom doufám, že nebudu muset čekat rok na české vydání.“ A vida, ani ne za dva měsíce je kniha také na českém trhu.

Milá, krásně ilustrovaná kniha pro malé slečny. Povzbuzující myšlenky a motivace pro pravé hodnoty tak potřebné v dnešním světě. Čtení na každý den, s osobním dopisem od Tvého krále s krátkou modlitbou.

Malá ukázka:

„ Mé vyvolené dítě,

Chci, abys věděla, že se mnou můžeš mluvit kdykoli a o čemkoli. Můžeš mi jako svému nebeskému Tatínkovi říct, že je Ti smutno, že máš radost nebo že potřebuješ mou pomoc. Jsem Tvůj Bůh a nic pro mě není příliš velké ani malé. Rád naslouchám Tvým modlitbám a jsem rád, že je mohu vyslyšet, má lásko. Často Ti dávám přesně to, o co prosíš. Někdy ale neudělám všechno tak, jak chceš, protože vím, co je pro mou holčičku nejlepší. Vždy mi však můžeš věřit, že ode mě dostaneš všechno, co potřebuješ. Tvé malé modlitby znamenají v nebi hodně a já slyším každou z nich. Jsem tu vždy pro Tebe, moje Princezno.

 

S láskou

Tvůj Král, který slyší Tvé modlitby“