Právě si prohlížíte Český křišťál

Český křišťál

Sklo v rukách mistra skláře ve spojení s křesťanskou ideou dohromady vytvořly v tento symbol víry. Statný, nádherný kříž na “podstavci” ztvárňujícího Golgotu, na které se tyčí tento zajímavý kříž s několikanásobně lomenými hranami. Zaslouží si místo, které umožní proniknout světlu, aby toto mohlo rozehrát hudbu světla a krásu lesku ušlechtilého materiálu. Dílo snoubí křesťanskou symboliku a umění spočívající v promyšleném designu i dokonalém řemeslném zpracování.

Křišťálové sklo je druh skla, které má výborný index lomu světla a má tudíž výborné světelně odrazivé vlastnosti. Český křišťál se leskne v duhových odlescích. Sklo se jako ušlechtilý materiál objevuje po celá staletí i v kostelích a katedrálách. Barevnými vitrážemi prochází paprsky slunce a přes tisíce malých střípků vstupují do duchovního prostoru, který se tak rozzáří. Hra světla a barev se rozvypráví. Díky sklu vyniknou a povznáší rozjímavé chrámové ticho na místo modlitby a setkání s Bohem. Takové místo můžete mít i doma.

Tento kříž vztyčený na hoře kamení, ve které mnozí uvidí Golgotu, je dílo českého uměleckého skláře mezinárodního významu Jiřího Pačínka, mimo jiné autora projektu Křišťálový chrám nebo Skleněné zahrady.

Prohlednétě si jej ZDE.