Právě si prohlížíte Kmotrovství: závazek na celý život

Kmotrovství: závazek na celý život

Drazí kmotři, nezapomínejte na svůj úkol a posílejte modlitby a duchovní vitamíny…..

Být osloven a požádán “jít za kmotra” je radost, protože to je projev přízně – kmotřencových rodičů, v případě křtu malého miminka nebo samotným kmotřencem – pokud jde o dospělého, ale je to i doživotní závazek, který nás to s kmotřencem nadosmrti „propojí“. Někdy naše propojení funguje perfektně: máme možnost se potkávat, příležitostně obdarovat, sledovat jejich životní cestu s uspokojením a radostí. Mnohdy se nám však svěřenci ztratí z dohledu. Naštěstí můžeme na ně každý den dosáhnout skrze modlitbu. Nechat svého duchovního svěřence plout životem aniž bychom se za něj modlili, je jakoby jsme ho nechali procházet bitevním polem bez ochranné výstroje. Ten ochranný štít kolem něj tvoří modlitby rodičů a ostatních, ale v důležité míře také jeho kmotra.

Kmotři, nerezignujte na svůj úkol. Ani když nejste se svými kmotřenci zrovna v kontaktu. Modlete se za své „děti“. Žádná vaše modlitba nebude zapomenuta. Krom modliteb však na kmotřence pamatujte i nějakým duchovní impulsem. Darujte jim duchovní vitamíny – drobné upomínky, které jim zpřítomní Boží lásku, pošlete k narozeninám přání s duchovním textem, věnujte knížku s četbou, která bude srozumitelná a přiměřena fázi jejich životního hledání, pošlete mu obrázek jeho patrona…

 

Vybírejte. Nabízíme velkém množství inspirativních předmětů mnoha výrobců, kteří tyto věci dělají s láskou a přesvědčením, že o boj o spásu duše nelze nikdy vzdát, že křesťanství je trvalým zdrojem životní radosti, kterou nejde nahradit.