Právě si prohlížíte Můj kamarád Ježíš

Můj kamarád Ježíš

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuBlog

kamarád na mši a společník modlitbě v podobě, která je dětem, které vnímají především smysly, nejbližší. Cítíte, že chcete dětem Ježíše představit v podobě, která jim ho zprostředkuje adekvátně jejich věku, cítění a potřebám. Jako dobře naladěného přítele, hrdinu a důležitou osobu. A tou Ježíš skutečně je, vždyť má ty nejvyšší kontakty 🙂

Sestra Breige McKenna, řeholnice, která změnila život tolika kněžím, jako málokterá jiná žena v historii vůbec, ve své slavné knize “Zázraky se opravdu dějí” píše: “Jsem přesvědčena, že nikdo nemůže dělat víc, než ukazovat na Ježíše, pomáhat ostatním objevovat ho ve vlastních srdcích a dovolit mu, aby je obdaroval.” Pomozme tedy dětem hledat k Němu vztah jako ke skutené, důvěryhodné osobě.

Plyšového Ježíška vymysleli mladí manželé ze Slovenského Šamorína. Maminka právnička a tatínek s vystudovanou teologií a filozofií, zjistili, že stále nenašli uspokojující způsob jak dětem zprostředkovat láskyplné přijetí Ježíše Krista. Na jedněch duchovní cvičeních maminka pochopila, že “dramatizace” je ta správná cesta. A začínala Ježíše dětem zprostředkovávat pomocí lego figurek, které “oblékala” do rubášků. Stále však tušila, že to “není ono”. Když pak viděli dcerku, která lne k plyšovým hračkám, napadla je myšlenka, že jediným důvěryhodným společníkem je přece Ježíš. A vznikla myšlenka Plyšového Ježíška. Skoro rok tříbili jeho podobu … Trvali na kvalitním materiálu a ruční práci. A tak je jejich myšlenka, provázená modlitbou dovedla až do Číny…

Na Plyšového Ježíška mohou dospělí reagovat negativně. Pro mnohé to je znevážení důstojnosti našeho Pána. Jsme však přesvědčeni,  že plyš není o nic horší materiál než kámen, pryskyřice, sádra nebo dřevo, tedy v materiálech, ve kterých jsme podoby Ježíše zvyklí vídat. Jen je to materiál přístupný dětem…. A děti na Plyšového Ježíška negativně nereagují nikdy… Plyšového Ježíška znají už v Polsku, Slovensku, Rakousku, Německu a dokonce Velké Británii.

Plyšový Ježíšek není jen tak obyčejná hračka. Je to figurka, která jim umí zprostředkovat živého Ježíše. Je na Vás, jak dítě naučíte s touto figurou zacházet. Ale věřte, že to je skvělý pomocník pro domácí i farní katecheze.

Plyšového Ježíška můžete shlédnout ZDE