Právě si prohlížíte Tipy na dárky k prvnímu přijímání

Tipy na dárky k prvnímu přijímání

 

První svaté přijímání je významná událost v životě každého katolíka. Je to poprvé, kdy dítě přijímá tělo a krev Ježíše Krista ve formě chleba a vína. Tím se stává plnohodnotným členem církve a prohlubuje svůj vztah s Bohem. První svaté přijímání se obvykle koná ve věku kolem devíti let, po předchozí přípravě a zpovědi.

Pokud hledáte vhodný dárek k prvnímu svatému přijímání, můžete se inspirovat na stránce www.krestanskydarek.cz. Zde najdete široký výběr dárků s křesťanskou tématikou, které potěší nejen dítě, ale i jeho rodiče a kmotry. Navíc podpoříte charitativní činnost  organizace Charita Nový Jičín, která pomáhá lidem bez přístřeší.

Mezi nabídkami by neměly chybět sady k prvnímu svatému přijímání, které obsahují například modlitební knížku, růženec, křížek nebo medailonek. Tyto sady jsou praktické a zároveň symbolické, protože připomínají dítěti důležitost modlitby a víry. Můžete si vybrat z různých barev a motivů, podle toho, co se líbí vašemu obdarovanému.

Dalším tipem na dárek je snídaňový hrneček pro děti s ranní modlitbičkou. Tento hrneček je veselý a barevný, a zároveň nese poselství vděčnosti a důvěry v Boha. Dítě si tak může každé ráno připomenout, že je milované a požehnané. Hrneček je vyroben z kvalitní keramiky a je vhodný do myčky i mikrovlnky.

Pokud chcete obdarovat dítě něčím originálním a zábavným, můžete mu koupit plyšového kamaráda Ježíše. Tento plyšák je měkký a roztomilý, a zároveň představuje nejlepšího přítele každého křesťana. Dítě si s ním může hrát, povídat si s ním nebo ho obejmout, když se cítí smutné nebo osamělé. Plyšový Ježíš je vysoký 30 cm a má na sobě bílou tuniku s červeným pláštěm.

Jestliže chcete dát dítěti něco, co bude mít stále u sebe, můžete mu darovat náramek s třemi božskými ctnostmi: vírou, nadějí a láskou. Tyto ctnosti jsou základem křesťanského života a jsou vyjádřeny třemi symboly: křížem, kotvou a srdcem. Náramek je vyroben ze silikonu a je dostupný v různých barvách a velikostech.

Posledním doporučeným dárkem je památka na první svaté přijímání v podobě krabičky ve tvaru knihy s věnováním a růžencem. Tato krabička je elegantní a vkusná, a zároveň uchová vzpomínku na tento slavnostní den. V krabičce je umístěn růženec z korálků s medailonkem s motivem prvního svatého přijímání. Na vnější straně krabičky je možné napsat jméno dítěte, datum udělení svátosti a podpis od kmotra nebo kmotry.

Kromě těchto dárků můžete najít na stránce www.krestanskydarek.cz i další produkty, které by se hodily k prvnímu svatému přijímání. Například křestní svíce, ikony nebo obrazy s náboženskou tematikou, plastiky nebo modlitební kostky. Všechny tyto produkty jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a mají krásný design.